تعمیر گیربکس بی ام و 125i یکی از پر مخاطره ترین اجزای خودرو است. برای درک این موضوع می‌بایست موارد زیر را در نظر گرفت؛

 • خطاهایی که خودرو به شما نشان می دهد را نادیده نگیرید و خودرو را به یک تعمیر گاه مجهز و معتبر ببرید. به هیچ عنوان با خودرو معیوب رانندگی نکنید زیرا باعث می شود قطعات دیگر هم خسارت دیده و هزینه تعمیر برای شما چند برابر شود.
 • تعویض روغن را به موقع انجام دهید و از روغن های با کیفیت استفاده کنید.
 • موتور شویی برای خودروهای دارای گیربکس اتوماتیک اصلا توصیه نمی شود زیرا سنسورها و مدارهای الکترونیکی حساسی را دارند.

تعمیر گیربکس بی ام و 125i

برخی از موارد نشان دهنده ی بروز مشکل در گیربکس هستند و در نتیجه تعمیر گیربکس بی ام و 125i در موارد زیر الزامیست:

 • خلاص شدن خودرو در حالت پارک
 • سخت بودن تعویض دنده
 • تغییر ناگهانی دنده
 • احساس بوی سوختگی در خودرو
 • نشتی روغن گیربکس
 • تقه زدن یا شنیدن صداهایی مانند ضربه به گیربکس

مراجعه به موقع برای بررسی مشکلاتی که به تعدادی از آن ها اشاره شد و سرویس های دوره ای بی ام و 125i تا خد قابل توجهی میزان خسارت به گیربکس را کاهش می دهد.

شاید به دید شما تعمیر گیربکس بی ام و کار آسانی به نظر آید اما اینطور نیست. داشتن دانش بالا و تجربه کافی لازمه یک تعمیر کار است زیرا باید قطعه معیوب گیربکس خودرو را تشخیص و از میان قطعات به هم پیوسته گیربکس جدا و تعمیر کند که این فرایند نیازمند دقت بالا و زمان کافی است.

نکته: به هیچ عنوان زمانی که خودرو در حال حرکت است یا قبل توقف کامل دنده را از حالت D به حلت N یا P قرار ندهید. زیرا باعث فشار زیادی به گیربکس اتوماتیک وارد می شود.

تعمیرو فروش گیربکس بی ام 125i

سوال هایی در رابطه با گیربکس های اتوماتیک

حالت اضطراری گیربکس اتوماتیک به چه معناست؟

در زمانی که خودرو دچار نقص فنی می‌شود، کامپیوتر گیربکس دستور می‌دهد تا گیربکس به حالت دنده ۳ منتقل شود، تا به گیربکس آسیب وارد نشود راننده باید این حالت را بشناسد و سریعا به تعمیرگاه مراجعه کند.

علت لرزش خودرو هنگام حرکت چیست؟

بکسواد کردن صفحه کلاچ‌ها می تواند علت مهم این نقص باشد باشد. بکسواد زمانی رخ می‌دهد که صفحه کلاچ بین فلایویل و دیسک کلاچ بلغزد و دچار لرزش شود.

چرا گیربکس گاز هرز می‌خورد؟

علت بروز این مشکل به دلیل کم بودن و یا نرسیدن روغن کافی پشت کاسه کلاچ‌ها است که نتیجه آن فرسودگی صفحه کلاچ‌ها و در نهایت گاز هرز خوردن گیربکس می باشد.

چرا گیربکس زوزه می‌کشد؟

تیز شدن دنده‌ها (مجموعه دنده سیاره‌ای و دنده‌های دیفرانسیل) به خاطر کارکرد بالا و فشار روغن علت این زوزه کشیدن ها می باشد. علت دیگر کیفیت بد مونتاژ و در نهایت عدم درگیری درست سطح چرخ‌دنده‌ها با یکدیگر است.

چرا گیربکس تقه می‌زند؟

یکی از علت های مهم برای تقه زدن گیربکس اتوماتیک، ایرادات برقی است که باعث بر هم خوردگی استاندارد فشار روغن گیربکس می‌شود. علت دیگر تقه زدن پارگی در دسته موتورهای گیربکس می تواند باشد.

تعمیر تخصصی گیربکس بی ام و 125i

تعمیر و فروش گیربکس بی ام و 125i

بی ام و 125i به طور کلی به سه موتور تجهیز شده که اصلی ترین آن یک پیشرانه درون سوز ۱.۵ لیتری ۳ سیلندر می باشد. تعمیر گیربکس بی ام و 125i از جمله کارهای تخصصی خودرو است که باید توسط تعمیرکاران و افراد متخصص و کاملاً حرفه ای انجام شود. در حال حاضر که گیربکس های اتوماتیک بر روی خودروهای زیادی وجود دارند، تعمیرگاه های متعددی در این حوزه فعالیت می کنند.

هزینه تعمیر گیربکس اتوماتیک بی ام و 125i چون در تهیه قطعاتش با هیچ مشکلی مواجه نمی شویم تعمیر تخصصی گیربکس اتوماتیک هزینه آن چنانی برای صاحبان این خودرو ندارد اما با توجه به تورم های روزانه دلار کم تاثیر نیست و باعث بالا رفتن تعمیر و یا تعویض این قطعه می شود. اما نگران این موضوع نباشید.

چون مراکز معتبر قطعات خاص خودرو از جمله گیربکس اتوماتیک بی ام و 125i را همراه گارانتی 12 ماهه ارائه می کنند و شما عزیزان می توانید از گارانتی و خدمات آن بهره بگیرید.

خدمات ارائه شده پس از تعمیر و یا فروش گیربکس اتوماتیک بی ام و 125i با مجرب ترین تکنسین ها در تعمیرگاه ها و نمایندگی های معتبر شامل موارد زیر است:

 • تعمیر و فروش گیربکس های اتوماتیک بی ام و 125i با 12 ماه گارانتی
 • تعویض روغن گیربکس های اتوماتیک بی ام و 125i
 • تعویض فیلتر گیربکس های اتوماتیک بی ام و125i
 • فروش انواع روغن گیربکس های اتوماتیک بی ام و 125i
 • فروش فیلتر و قطعات گیربکس های اتوماتیک بی ام و 125i

تعمیر تخصصی گیربکس بی ام و 125i

یکی از قدیمی ترین و قدرتمند ترین برند های اروپایی خودرو می توانیم به بی ام و اشاره کنیم که این برند نه تنها در ایران بلکه در جهان بسیار محبوب است. این خودرو توسط شرکت پرشیا وارد ایران شده است و خدمات تعمیر و … هم به عهده همین شرکت می باشد.

با توجه به حساس بودن گیربکس های اتوماتیک که سیستمی پیچیده دارند باید در صورت بروز مشکل برای گیربکس بی ام و حتما به تعمیرگاهی که تجهیزات بروز و تعمیرکاران با تجربه و با دانش بالا دارند مراجعه کنید.

تعمیر تخصصی گیربکس بی ام و 125i در تعمیرگاه تخصصی گیربکس تاپ توسط بهترین تعمیرکاران و متخصصان گیربکس بی ام و صورت می گیرد.